DUYURULAR

WORD İÇİN PRATİK BİLGİLER

İnternet üzerinden kopyaladığınız bir yazıyı word üzerinden düzenlemeye çalıştığınızda karşılaşılan problemlerden biri satırları birleştirmektir. PDF üzerinden kopyaladığınız bir yazıyı word‘ta düzenlerken satırları birleştirmek için DELETE tuşu kullanılır. İki satırı birleştirmek için satırın sonuna gelip Delete tuşuna basınca satırlar birleşiyor. Ancak onlarca sayıda birleştirmeyi bekleyen satırınız varsa işiniz zorlaşmaktadır.

Hem zamandan hem de işten tassaruf etmek isteyenler kısa bir yol var: Öncelikle yazımızı word’a yapıştırıyoruz. Veya  var olan bir yazıyı açıyoruz. Sonra CTRL+H tuşlarına basıyoruz. Bul ve Değiştir ekranı çıkacak. Orada değiştir kısmına parantez (^p) içindeki ibareyi yazın. Veya kopyalayıp yapıştırın. Yeni değer kısmına ise boşluk giriniz.Klavyenin ilerlet tuşuna kaç boşluk basarsanız o kadar boşluk olur.

Tümünü değiştir‘e tıkladığınızda word dosyanızdaki tüm paragraflar birleşmiş olacak.

Burada yapılan iş enter tuşu yerine kullanılan ^p değerini boşluk ile değiştirmektir. İşlemlerinizi tüm word dosyası için birden yaparsanız doğru olan paragraflarınız da birleşecek. Bu nedenle bir paragrafı yaptıktan sonra diğerine geçerseniz daha iyi olur.

Bana çok zaman kazandırıyor.. sizede faydalı olması dileğiyle...

 

WORD KISA YOLLAR

►Küçük harfi büyük harfe döndürmek için soldaki ŞHIFT+F3 ,Sadece baş harfleri büyük yapmak için sağdaki SHIFT+F3PRATİK BİLGİLER

» Amortisman Sınırı
» Vergiden Müstesna Yemek Bedeli
» Emlak Vergisi Oranları
» Fatura Düzenleme Sınırı
» Kıdem Tazminatı Tavanı
» Usulsüzlük Cezalarına Ait Cetvel

FAYDALI LİNKLER

TCMB DÖVİZ KURLARI

HAVA DURUMU

SİTE SAYACI


Ziyaretçi Sayımız: 15392