Festival - Konser Organizasyonları

FESTİVAL – KONSER ORGANİZASYONLARI

Festival ve Konser organizasyonu, zor ama eğlenceli bir süreç aslında Tecrübeli ve deneyimli kadromuzla, zoru başarıyor, büyük ölçekli, olağpanüstü veunutulmaz festivaller hazırlıyoruz!

Organizasyon süreci boyunca içinizin rahat etmesi için festivalin tüm aşamalarının koordinasyonu ve kontrolünü üstlenmekteyiz. Bu sayede, profesyonelce ve sorunsuzca, aklınızdaki festival planlarını gerçeğe dönüştürüyoruz.

Festival Organizasyonu Nasıl Yapılır?

Yeni bir festival oluştururken veya mevcut festivalinizi geliştirmek için çalışırken, ekibimiz, başarıyı sağlamak için emek verir. Festival yönetiminin her alanında uzun yıllara dayanan tecrübemizle, bilgi ve etkinlik planlaması için en iyi kaynağınız olabiliriz.

İyi bir festival organizasyonu için etkinlik organizatörünün, etkinliğin amacını ve başarı ölçütlerini belirlemesi gerekir.

En önemli kararlardan bir tanesi de yer seçimi. Festivalin halka açık bir sokakta, parkta veya özel bir kapalı alanda mı yapılacağı gibi farklı seçeneklerin izin alma süreçleri ve kuralları bulunuyor.

Bir konum belirledikten sonra, alanın ölçümüne dayalı olarak etkinliği düzenlemeye başlıyor, en iyikonumu belirliyor ve personel ve güvenlik yerleşimi üzerinde çalışıyoruz.

Tüm yönleri ile dikkatlice organize edilen, başarılı bir festivalde birleştirilmesi gereken parçalardan bazıları şunlardır;

Festival organizasyonu için sponsorluk anlaşmaları yapmak, güvence altına almak ve yönetmek

Festival organizasyonu için gerekli ürünlerin tedarik edileceği satıcılarla anlaşmak

  • Bütçe
  • Pazarlama ve sosyal medya
  • Bilet sisteminin ve giriş-çıkışların belirlenmesi
  • Festival Alanında Lojistik
  • Eğlence ve prodüksiyon
  • Etkinlik planlama zaman çizelgesinin oluşturulması
  • Etkinlik Personelinin belirlenmesi

Tüm bu etkenler bir araya geldiğinde çok karmaşık gözükebilir fakat bizimle çalışarak organizasyon sürecini rahat bir şekilde geçirip ortaya çıkan sonucun tadını çıkarabilirsiniz.

Konserin olduğu festivallerin organizasyonu, etkinliğin belirli incelikleri hakkında bilgi gerektiren bir süreçtir. Mehmet TAN Organizasyon olarak sizin yerinize her şeyi dikkatli bir şekilde planlıyor, konser hazırlığının tüm aşamalarında planın adım adım yürütülmesini, izlenmesini ve kontrolünü sağlıyoruz.

Size yardımcı olabileceğimiz konulardan bazıları; tema seçimi ve festival ilerleyişinin yazımı, konser için yer seçimi, reklam kampanyası, sanatçıların teknik ihtiyaçlarının belirlenmesi ve hazır edilmesi, sahne kurulumu, son teknoloji ışık ve ses sistemlerinin sağlanması, catering, yarışma ve etkinlik organizasyonudur.

AMACIMIZ, her aşamada, sizin için maksimum konforu sağlamak ve üst düzey olağanüstü konserler düzenlemektir.